magazin uleiuri auto tartasesti
PublicitateVrei să iți promovez produsele sau serviciile pe blog?

Canon lanseaza un nou mirrorless – EOS M2

Canon a anuntat lansarea aparatului foto mirrorless EOS M2 care promite destul de multe. Acestia ne promit un sistem de focalizare imbunatatit de cel putin 2 ori, recunoastere faciala, un senzor mai buna, wifi, iso de pana la 800 si procesorul de imagine de pe Canon 650D, adica Digic 5.

Desi EOS M nu a fost minunat, nu este un aparat prost. Folosit in anumite limite este capabil sa scoata fotografii destul de bune. Insa tot mai bun este un DSLR din gama entry level. Personal prefer Nikon 1V1 sau un bridge cu vizor optic. Nu-mi plac aparatele foto fara vizor optic.

eos m2Primul mirrorless Canon, EOS-M, are pretul de 2299 lei si poate fi achizitonat de la F64. Din cate am inteles, urmasul acestuia o sa aiba un pret cuprins intre 800 si 1300 $.

Lansarea are loc in Japonia.

Îmi poți susține munca printr-o donație directă pe Ko-Fi, sau achiziționând produse de la eMag și PC Garage prin intermediul linkurilor de afiliere.

Lasa si tu un comentariu!

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.