Săptămâna trecută scriam despre necesitatea unui AI care să transforme procesul de accesare a fondurilor europene. Această idee nu îmi dă pace și am reflectat mult asupra ei. Consider că, deși lucrurile au funcționat bine până acum, există un mare potențial de îmbunătățire. Prin dezvoltarea unui astfel de sistem informațional, putem eficientiza considerabil timpul necesar […]
Etichetă: Digitalizare
Guvernul României nu înțelege ce este digitalizarea
Nu pot să nu remarc incompetența manifestată de Guvernul României în procesul de digitalizare, mai ales în contextul impunerii obligației facturării electronice în sectorul B2B și B2G. Ceea ce ar fi trebuit să fie un pas înainte către eficiența administrativă s-a transformat într-un eșec monumental, alimentat de decizii luate cu o grabă care pare a […]

